Fatmir Mexhiti emërohet drejtor i ri i Klinikës së Neurologjisë

Picture of INA
INA

25/06/2024

Ish-ministri i Shëndetësisë Fatmir Mexhiti dhe Andon Çibishev janë drejtorët e rinj të Klinikës për Neurologji dhe Klinikës së Toksikologjisë, njoftoi sot ministri i Shëndetësisë Arben Taravari.

Taravari ka konfirmuar se janë shkarkuar nëntë drejtorë ekonomikë, mes të cilëve edhe Besia Iljazi nga Klinika e Toksikologjisë.

“Nuk i mbaj mend të gjithë, por në mesin e tyre është edhe drejtoresha ekonomike e Toksikologjisë. Është emëruar edhe drejtori i ri dhe shpresoj që nesër të fillojë. Profesor Andon Çibishev është drejtori i ri i Toksikologjisë”.

“Nesër shpresoj që të caktojmë edhe drejtor të Onkologjisë, sepse aty është zgjidhja për u.d drejtor ka qenë që nga mesi i qershorit. Ka edhe drejtor të ri në Neurologjisë, ai është ish-ministri Fatmir Mexhiti”, tha Taravari.

Fatmir Mexhiti është ministër i shëndetësisë në Maqedoni dhe në këtë pozitë vjen pas inkuadrimit të ASH-së në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut. Mexhiti është mjek neurolog.

TË FUNDIT
16 minuta
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
20 minuta
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
38 minuta
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
41 minuta
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme
42 minuta
Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

ME TE LEXUARA

16 orë
Kallëzim penal kundër Drin Ahmetit dhe personave tjerë për keqpërdorime
1 ditë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
42 minuta
Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale
21 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
16 orë
LSDM: Pandov i liron nga burgu të dënuarit për “27 prillin”
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

arben taravari

Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet

Tabanoc kufi

Komunikacion i dendur në pikat kufitare “Bogorodicë” dhe “Tabanoc”

INFO

NA NDIQ