Faton Ahmeti jep dorëheqje nga posti i drejtorit në FSSH

INA
INA

15 Gusht, 2023

Faton Ahmeti ka dhënë dorëheqje nga pozita e drejtorit të Fondit për Sigurim Shëndetësor, përcjell TV21. Këtë e ka bërë të ditur vet Ahmeti përmes një shkrimi në rrjetet sociale.

“Çdo detyrë e ka fillimin dhe përfundimin e saj. Unë, sot, Ju njoftoj se dorëzova dorëheqjen nag detyra Drejtor gjeneral i Fondit për Sigurim Shëndetësor”, ka shkruar mes tjerash Ahmeti.

Ahmeti shton se për momentin do të përkushtohet në detyrat partiake, si sekretar i BDI-së.

“Angazhimin tim do ta vazhdojë duke u fokusuar në detyrat partiake, me përkushtim maksimal në realizimin e vizionit të Ali Ahmetit”, shton Ahmeti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

librat-780x439

Arrihet marrëveshje, biblioteka e Tetovës nuk do të dislokohet

Bujar-Osmani-OKB

Rusia tentoi ta pengojë Osmanin para Këshillit të Sigurimit, Rama nuk e lejoi

zhan

Klinika Zhan Mitrev mbetet me strukturën e vjetër të pronësisë, negociatat për partner strategjik nuk përfunduan me marrëveshje

mickoski

Mickoski: Po digjem nga dëshira për zgjedhje, do t’i fitojmë 61 deputetë

zjarr sllupçan

QMK: Janë shuar 18 zjarre në ambiente të hapura në Maqedoni

driton-nebiu

Nebiu nga ASH: Republika e Kosovës duhet të jetë prezentë në çdo forum ndërkombëtar! Zëri ynë do të jetë në funksion të Republikës së Kosovës kudo që ndodhemi!

IMG_5165

IQOS – alternativë për duhanpirësit e rritur, e zhvilluar në bazë të provave shkencore

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia e Veriut vazhdimisht po dëshmon se është një partner i shkëlqyer

Vucic- Svecla

Vuçiq i përgjigjet Sveçlës: Do ta shohim kush kë do ta arrestojë, qesh mirë kush qesh i fundit

INFO

NA NDIQ