Faton Salihu, kryetar i ri i Federatës së Boksit të Maqedonisë së Veriut

Picture of ina-online
ina-online

29/08/2023

Ish kampioni Evropian për kadet Faton Salihu, sot në Kuvendin zgjedhor me 33 vota PRO aq sa ishin të pranishëm nga gjithsejt 38 delegat u zgjodh Kryetar i Federatës së Boksit të Maqedonisë së Veriut.

“Me kënaqësi mund të them se 33 kuvendarët e pranishëm në Kuvendin e sotëm zgjedhor më dhanë mandatin katërvjeçar për të drejtuar Federatën e Boksit. I falënderoj për besimin e dhënë” tha ai.

Kuvendi vazhdon punën sipas rregullores dhe rendit të ditës.

“Më lejoni që të shpreh Falënderimet e mija për mbështetjen dhe përkrahjen tuaj të pafund. Jam shumë krenar që tani, si kryetar i ri i Federatës Kombëtare të Boksit, do të vazhdoj të ndjek vizionin e qartë që kemi për të ngritur nivelin e boksit në Maqedoninë e Veriut. Faleminderit për besimin tuaj në mua.

Gjithashtu, dua të shpreh një falënderim të veçantë për të gjitha klubet e boksit dhe për delegatët e klubeve të boksit për mbështetjen dhe përkrahjen që keni treguar në këtë fazë të re emocionuese për mua.

Së bashku do të punojmë për të sjellë ndryshime pozitive dhe për të zhvilluar boksin dhe infrastrukturën e boksit në vend. Faleminderit për bashkëpunimin dhe angazhimin tuaj në vazhdimësi.

Si kryetar i ri i Federatës Kombëtare të Boksit do të mundësojë kushte më të mira për boksierët në Maqedoninë e Veriut, dhe do të lehtësojmë pjesëmarrjen në arenën ndërkombëtare të boksierëve tanë, duke bërë përpjekje aktive për krijuar partneritete me institucione relevante shtetërore dhe ndërkombëtare. Bashkërisht do të angazhohemi për zhvillimin e boksit dhe mbështetjen e të rinjve në sport”, ka thënë Salihu./Shaban Sinani

TË FUNDIT
7 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
8 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
8 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
8 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
8 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

8 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
1 ditë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja
8 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
1 ditë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
7 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
1 ditë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
1 ditë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
1 ditë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ