Fazliu: Alternativa ndez motorët në Çair, së shpejti lajme edhe më të mira

ina-online
ina-online

25/09/2023

Dega e Alternativës në Çair ka zhvilluar mbledhjen e radhës, me prezencën e funksionarëve të lartë të partisë dhe nën udhëheqjen e kryetarit të degës së Çairit, Faton Fazliu.

Përveç kryesisë së degës dhe të nëndegëve, në mbledhjen morën pjesë edhe Sekretari i Përgjithshëm Zeqirija Ibrahimi, Nënkryetari Bekim Sali, këshilltarët në Komunën e Çairit dhe aktivistë të partisë.

Në mbledhje u diskutua situata aktuale politike, organizimi i brendshëm dhe funksionimi i Frontit Opozitar.

Kryetari i degës Faton Fazliu paralajmëroi lajme të mira së shpejti.

“Vazhdon puna e Degës së Çairit. Së shpejti me lajme edhe më të mira…”, publikoi Fazliu në rrjetin social Facebook.

Alternativa është pjesë e Frontit Opozitar, bashkë me Lëvizjen Besa dhe Lëvizjen Demokratike të Izet Mexhitit. Ky koalicion, sipas të gjitha sondazheve, shihet si konkurrent kryesor për të mundur BDI-në në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

david geer gir dimitar kovacevski

Kovaçevski-Geer: Plani i Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor është inkurajues për qytetarët tanë

Dimitar_Kovacevski_23-780x470

Kovaçevski thirrje opozitës të nominoj ministra në Qeverinë teknike

INFO

NA NDIQ