FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia

Picture of INA
INA

23/06/2024

Lëvizja e radhës në FC Aarau: Futbollisti Izer Aliu, me prejardhje nga Maqedonia e Veriut, një ish-junior i FCZ, po transferohet në Brügglifeld.

24-vjeçari së fundmi ka luajtur për Xamax.

Planifikimi i skuadrës në FC Aarau është në lëvizje të plotë. Në fillim të javës, njerëzit nga Aarau tërhoqën opsionin e blerjes për Isaac Pappoe, por e shitën atë drejtpërdrejt në Hungari. Izer Aliu është një përforcim i ri në mesfushën qendrore, informon portali Shtegu.

Futbollisti 24-vjeçar vjen nga radhët e të rinjve të FC Zurich dhe po kalon nga Xamax në Brügglifeld si transferim i lirë. Ai nënshkruan një dokument pune me FC Aarau deri në fund të qershorit 2026.

“Ne mezi presim të punojmë së bashku”, tha drejtori sportiv i FCA, Elsad Zverotiq. “Izeri është një mesfushor i gjithanshëm që do të na forcojë me kreativitetin dhe aftësitë e tij teknike”.

Zverotiq thekson edhe përvojën e Izerit: ai ka luajtur 16 herë për FCZ në Superligë. Ai ka luajtur tashmë 114 ndeshje në Challenge League. Në Xamax ai bëri 59 paraqitje në dy vitet e fundit dhe shënoi pesë gola, duke përgatitur katër gola.

TË FUNDIT
2 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
2 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
5 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
5 orë
Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre
5 orë
Deputeti shqiptar në Zvicër mirëpret ‘Dritaren për Investime të Diasporës’

ME TE LEXUARA

5 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja
1 ditë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër
5 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
1 ditë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
5 orë
Deputeti shqiptar në Zvicër mirëpret ‘Dritaren për Investime të Diasporës’
1 ditë
U kap duke bërë “drifta” me BMW-në e tij, shqiptari nga Kosova arrestohet në Zvicër
5 orë
Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre
1 ditë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
5 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

greqi policia

Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre

islam alijaj

Deputeti shqiptar në Zvicër mirëpret ‘Dritaren për Investime të Diasporës’

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

INFO

NA NDIQ