FC Rijeka mposht Dukagjinin në Ligën e Konferencës

ina-online
ina-online

31 Korrik, 2023

Në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë të kualifikimeve të Ligës së Konferencës, FC Rijeka ka triumfuar kundër Dukagjinit, duke e siguruar një vend në fazën tjetër të kësaj gare.

Ndeshja e vlefshme për kualifikim u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ekipi kroat ka dalë fitues, me një gol të shënuar në minutën e 29-të, duke u shfaqur i sigurt në mbrojtje.

Pjesa e parë e ndeshjes mbylli me avantazhin e vetëm prej një goli për Rijekën, ndërsa Dukagjini luftoi që të barazonte rezultatin.

Megjithatë, në pjesën e dytë, Rijeka ruajti epërsinë e saj përballë kundërshtarit, dhe Dukagjini nuk ka mundur të shfrytëzojë rastet e krijuara për të shënuar.

Me një rezultat të përgjithshëm prej 1:0, FC Rijeka siguroi kalimin në raundin tjetër të kualifikimeve të Ligës së Konferencës.

Dukagjini do ta luajë ndeshjen e kthimit javën e ardhshme në Kroaci pa ndihmën e trajnerit Armend Dallku, i cili u ndëshkua me karton të kuq në fund të ndeshjes pas protestës ndaj arbitrit dhe kontestimit të vendimeve të tij.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

caci-xavi-hernandez

Xavi me kontratë të re te Barcelona

ronaldo

Cristiano Ronaldo vishet me rroba arabe për Ditën Kombëtare të Arabisë Saudite

nagelsman

Gjermania, Nagelsmann: Këtu, për të fituar Europianin

degea

De Gea po mendon pensionimin

inter

Fond i Lindjes së Mesme, gati për të blerë Interin

kombetarja

UEFA dënon Shqipërinë për ndeshjen me Poloninë…

caci-xavi-hernandez

Xavi zgjat kontratën me Barcelonën

fc shkupi

Voska përballet me Shkupin, Vardari me Gostivarin

Messi Mesi Inter Miami

“I vetmi argjentinas që nuk mori mirënjohje nga klubi”, Messi zbulon hatërmbetjen me PSG

INFO

NA NDIQ