FC Shkupi me tre përforcime në prag të përballjes me Vardarin

Picture of ina-online
ina-online

10/08/2023

Armin Hoxhiç, Niltinjo dhe Luan Abazi, janë përforcimet e fundit për FC Shkupi. Skuadra nga Çairi ka prezantuar tre prurjet e reja për sezonin e ri, me shpresë që të përmirësojë imazhin e dobët nga sfida e parë të sezonit të ri.

“Më vjen mirë që jam pjesë e Shkupit, me të cilin klub kemi plane të mëdha dhe kjo është arsyeja që kam ardhur këtu, që ti konkretizojmë planet tona dhe të jemi sa më të mirë. Jam shumë i lumtur që jam këtu, ku nga klubi më kanë pritur mrekullueshëm dhe po punojmë mjaft mirë”, është shprehur Hoxhiç për faqen zyrtare të klubit nga Çairi.

“Ndihem shumë mirë, të gjithë më kanë bërë pritje shumë të mirë dhe pozitive, gjithashtu edhe futbollistët më pritën shumë mirë! Kam ardhur këtu për të forcuar një grup që tashmë është shumë i mirë. Pritshmëritë janë shumë të larta, klubi ka objektivat e tij dhe ne do të mundohemi që ti arrijmë ato. Me punë, përkushtim dhe durim, së bashku me tifozët do të festojmë arritjet tona”, ka thënë Niltinjo, me të cilin Shkupi ka firmosur kontratë njëvjeçare.

Ndërkohë Luan Abazi te Shkupi vjen në formë huazimi nga FC Vill.

“Duke pare seriozitetin e kryesisë, jam i kënaqur me ardhjen time në FC Shkupi. Gjatë qëndrimit tim në kampin e U21 të Maqedonisë së Veriut, disa nga kolegët të cilët janë pjesë e FC Shkupit, me kanë treguar për planet dhe ambiciet e klubit. Kështu shpresoj që me golat e mi, të ndihmoj klubin në fund të sezonit të shpallemi kampion dhe të arrijmë sa më lartë në kupat evropiane”, ka thënë Abazi në prononcimin e parë si futbollist i Shkupit.

Sfida e radhës për FC Shkupin , do të jetë në fundjavë, kur takohet me Vardarin në transfertë./Alsat

TË FUNDIT
12 minuta
"Shqipëria është 99% jashtë Europianit", thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu
2 orë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
2 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
2 orë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
3 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

ME TE LEXUARA

12 minuta
"Shqipëria është 99% jashtë Europianit", thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu
14 orë
Zelensky e përgëzon Ukrainën për fitoren në Euro 2024, e krahason me përpjekjet e luftës
14 orë
Ofendoi tifozët e Maqedonisë së Veriut, Dënimi i parë për Mirlind Dakun vjen nga klubi i tij rus, Rubin Kazan
13 orë
Tri ndeshje sot në EURO 2024, kemi se çfarë të shohim
13 orë
Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-22-23-46-26-930_com.facebook.katana-edit

“Shqipëria është 99% jashtë Europianit”, thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu

IMG_3507

Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…

mitaj

10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn

IMG_3505

Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd

kombetarja mitaj asani bajrami

Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

IMG_3501

Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!

Screenshot_4-16-600x360

Gjeorgjia barazon me Çekinë, shpresë për Shqipërinë

broja sylvinjo silvinjo

Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare

euro 2024 gjermani

Tri ndeshje sot në EURO 2024, kemi se çfarë të shohim

INFO

NA NDIQ