FC Shkupi njofton për largimin e parë, para festave të fundvitit

INA
INA

21/12/2023

Vjen largimi i parë nga radhët e FC Shkupit. Drejtori sportiv Damir Ibriç nuk do të jetë pjesë e FC Shkupit në të ardhmen. Njoftimi për këtë vendim ka ardhur nga skuadra e Çairit, të cilët përmes një postimi kanë njoftuar ndarjen me boshnjakun.

Njoftimi i FC SHKUPIT:

“FC Shkupi dëshiron të njoftojë se pas një bashkëpunimi gjashtë mujor, me marrëveshje të dyanshme kemi ndërprerë bashkëpunimin me drejtorin sportiv Damir Ibriç. E falënderojmë z. Ibriç për kontributin e tij të çmuar gjatë kësaj periudhe. I urojmë suksese të vazhdueshme në karrierë dhe shprehim mirënjohjen tonë për angazhimin dhe përkushtimin e tij, “ thuhet mes tjerash në kumtesën e skuadrës nga Çairi.

Ndryshe Ibriç erdhi gjatë kësaj vere te FC Shkupi, duke zëvendësuar në këtë post, Omer Bunjakun.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO / Goli i parë te Beshiktashi, por Ernest Muçi mbetet me “këmbë në tokë”

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

INFO

NA NDIQ