Federata dërgon ofertë Breitenreiter-it për stolin e kombëtares së Kosovës

INA
INA

19/12/2023

Trajneri gjerman, Andre Breitenreiter, ka dy oferta të rëndësishme në tavolinë para vetes, ku njëra ndër to është nga Kosova.

Në takimin mes Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe Breitenreiter dhe pritet të ketë zhvillime të reja gjatë ditëve në vijim. Përveç Kosovës, 50-vjeçari ka marrë ofertë edhe nga Hamburgu që bën gara në kategorinë e dytë të futbollit gjerman.

Pozita e përzgjedhësit tek Kosova momentalisht është vakant, pas largimit të Primozh Glihas me të përfunduar cikli kualifikues për “EURO 2024”. Alternativa tjera të mundshme sipas asaj që është raportuar ditëve të fundit janë edhe Roberto Karlos dhe ish-trajneri i Besiktasit, Shenol Gynesh.

Breitenreiter ka një CV të pasur, teksa ka drejtuar klube të ndryshme në Gjermani, duke filluar nga Paderborni, Shalke 04, Hanoverin dhe Hofenhajmin, ndërsa një sezon ishte në krye të Cyrihut në Zvicër.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

INFO

NA NDIQ