Federata e Karatesë së Maqedonisë së Veriut, nuk lejon të organizohet Kampionati Mbarëkombëtar në Shkup

Picture of ina-online
ina-online

13/11/2023

“Në nëntorin e kaluar, në Tiranë, me kërkesë të Unioni i Karatesë Shqiptare në RMV të udhëhequr nga Alim Hajredini, ku të pranishëm ishin edhe z. Petrit Baba, kryetar i Federatës Shqiptare, z. Avni Gashi, kryetar i Federatës së Kosovës bashkë me sekretarin, z. Nazmi Gashi, z. Ruzhdi Rama dhe z. Skënder Tahiti nga K.K ” Ulqini” dhe Besnik Murati nga Akademia e Maqedonisë (i cili lëshoj mbledhjen dhe ishte kategorik kundër kësaj kërkese) u vendos që Kampionati Mbarëkombëtar i Karatesë të zhvillohet në Shkup. Kampionati Mbarëkombëtar në Karate u vendos që të mbahet më datë 26 nëntor 2023 në Shkup, në bashkë organizim me komunën e Çairit.

Më datë 07 nëntor 2023, informuam zyrtarisht edhe Federatën e Karatesë së Maqedonisë së Veriut, për këtë aktivitetet. Përgjigjja nga kjo federatë e cila udhëhiqet nga një shqiptar si ushtrues detyre Besnik Murati, dhe dy anëtar në këshillin drejtues Shkodrane Dardhishta dhe Arlind Hyseini (besoj se as nuk janë pyetur fare) ishte se, ky aktivitet është i jashtëligjshëm dhe se ky aktivitet nuk është në kalendarin vjetor të federatës dhe se nuk do ti lejojnë klubet anëtare të federatës ( klubet shqiptare) të marrin pjesë.

T’ju kujtojmë, se më herët, janë zhvilluar aktivitete edhe të nivele më të mëdha të stileve të ndryshme, që nuk kanë qenë në kalendar të federatës, jo që nuk u penguan, por u përkrahën nga federata. Por tani që bëhet fjalë për një Kampionat Mbarëkombëtar, është i jashtëligjshëm dhe më e keqja, ndalohemi nga një shqipfolës”, reagon UKSHMV.

Kryetar i UKSHMV Alim Hajredini

TË FUNDIT
20 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
20 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
20 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
20 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
20 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

22 orë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!
21 orë
Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai
20 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së
20 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
20 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
20 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
20 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ