Federata Serbe e Futbollit “kërcënon” UEFA-n: Dënojeni Shqipërinë dhe Kroacinë ose tërhiqemi nga Evropiani

Picture of INA
INA

20/06/2024

Federata Serbe e Futbollit do t’i kërkojë UEFA-s që të dënojë Shqipërinë dhe Kroacinë ose në të kundërt Serbia nuk do të marrë pjesë në Kampionatet Europiane.

Sipas mediave serbe, Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Serbe të Futbollit, Jovan Surbatoviç ka thënë se tifozët e kombëtareve kënduan dhe bën thirrje kundër serbëve dhe tha se kjo kërkon dënime të rënda.

“Kjo është skandaloze. Federata do t’i kërkojë UEFA-s që të marrë sanksione. Kjo kërkon dënimet më të rënda në mënyrë që të mos përsëritet më. Do kërkojmë që UEFA të ndëshkojë rëndë grupet e Shqipërisë dhe Kroacisë. Ne nuk do të marrim pjesë në kompeticionin europian nëse nuk dënohen keqbërësit. Presim dënime rigoroze”, tha Surbatoviç.

Ai u shpreh se ka besim që UEFA do të reagojë, njësoj siç bëri me gazetarin nga Kosova që i hoqi akreditimin në Euro 2024 pasi bëri simbole shqiptare kundër serbëve në stadium.

TË FUNDIT
1 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
3 orë
A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?
3 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke
6 orë
Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri
6 orë
Qeveria çoi në Kuvend listën e zëvendësministrave, këto janë emrat?

ME TE LEXUARA

8 orë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
1 ditë
Vazhdon zjarri masiv mbi Manastir, rrugët janë mbyllur
1 ditë
Pjetër Shala dënohet me 18 vjet burgim
8 orë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
1 ditë
Deri të premten i nxehti ekstrem mbi 40 gradë, më pas rënie të temperaturave
1 ditë
"Grupi i Gërçecit", Prokuroria vepron
8 orë
Zbardhet rasti i tentim vrasjes së kryetarit të Haraçinës, kallëzim penal ndaj një personi
1 ditë
Kolona të gjata në Tabanoc-Preshevë që në mëngjes (LIVE)

LEXO MË SHUMË

IMG_4461

Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë

Charles Kupchan

A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?

kufi zjarr bogorodice

Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke

Afrim Gashi

Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri

qeveria e maqedonise

Qeveria çoi në Kuvend listën e zëvendësministrave, këto janë emrat?

incidenti haracine

Zbardhet rasti i tentim vrasjes së kryetarit të Haraçinës, kallëzim penal ndaj një personi

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

dani olmo

Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…

belingam anglia

Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe

INFO

NA NDIQ