Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

Picture of ina-online
ina-online

22/09/2023

Një kronikë e TV21 sjellë pamje tmerruese para një shkolle në Tetovë, ku fëmijëve u shiten cigare refuz.

“Edhe pse është 10 vjeç, ky fëmijë pa asnjë pengesë bleu cigare në një dyqan para shkollës fillore “Istikball” në Tetovë. Madje jo një pako, por vetëm disa copë, aq sa mund të përballojë xhepi i një fëmije. Kjo duhet të përbënte alarm dyshimi për shitësin, se fëmija mund të konsumojë duhan, por gjithsesi ai ia shiti për 10 denarë copën, edhe pse është e ndaluar shitja e duhanit dhe alkoolit për personat nën 18 vjeç”, thekson TV21.

Nga Inspektorati i Tregut na thanë se në vazhdimësi janë duke kryer kontrolle sidomos para dyqaneve në shkollat fillore.

Deri sa nuk ka masa më të ashpra nga institucionet, shitja e duhanit, alkoolit dhe pijeve energjike tek fëmijët, mbetet në ndërgjegjen e shitësve./TV21

TË FUNDIT
1 orë
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
1 orë
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!
1 orë
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
1 orë
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
1 orë
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

ME TE LEXUARA

17 orë
Mickoski sqaron se kush ja pagoi harxhimet djalit dhe pse udhëtoi me kushte klasi biznesi drejt SHBA-ve
1 ditë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
5 orë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
1 ditë
Takim i Durmishit me ambasadoren gjermane Dreksler: Gjermania është partneri ynë më i madh tregtar dhe mbështetës në reforma, siç dëshmohet nga Procesi i Berlinit
1 orë
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
8 orë
Moti sot në Maqedoni
1 ditë
Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi
4 orë
Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

LEXO MË SHUMË

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

INFO

NA NDIQ