Femra e parë shqiptare do drejtoj Postën e Maqedonisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/03/2023

Bujare Abazi është zgjedhur drejtore e Postës së Maqedonisë së Veriut.

Ajo është kuadër nga Aleanca për Shqiptarët.

Bujare Abazi është inxhiniere në shkencat e aplikuara ( shërbimet postare, telegrafike dhe telefonike) e diplomuar në Universitetin e Zagrebit.

Ajo po ashtu është magjistre në fushën e ekonomisë dhe menaxhmentit. Për herë të parë në krye të kësaj agjencie shtetërore vjen një kuadër femër shqiptare, por edhe e profesioniste me karrierë të pasur në Postën e Maqedonisë. Bujare Abazi deri vitin e kaluar ishte nënkryetare e Shkupit. (INA)

TË FUNDIT
18 minuta
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
1 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
3 orë
Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë
3 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
3 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

ME TE LEXUARA

12 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
1 ditë
Mickoski: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë rrugë me dy kahje, pyetja e vërtetë është pse Greqia nuk e respekton Marrëveshjen e Prespës
18 minuta
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
22 orë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit
5 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
1 ditë
Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit
22 orë
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon

LEXO MË SHUMË

IMG_4342

Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Agim shahini

Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë

IMG_4341

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

trump sulm

Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

biden trump

Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

INFO

NA NDIQ