Fenerbahce kërkon tre lojtarë nga Serie A, njëri nga ta është Mërgim Vojvoda

ina-online
ina-online

27/07/2023

Fenerbahce vazhdon të bëjë pazaret e tyre të verës në Itali, duke u përpjekur të bindë Nico Dominguez të largohet nga Bologna, ndërsa është në bisedime për Zeki Celik të Romës dhe mbrojtësin e djathtë të Torinos, Mërgim Vojvoda.

Skuadra turke tashmë ka nënshkruar nga Seria A me sulmuesin Edin Dzekon si lojtar të lirë nga Interi dhe thashethemet e fundit të transferimeve i kanë vendosur sërish në negociata me skuadrat italiane.

Sipas mediumit Sportitalia, Fenerbahce po kërkon transferimin e tre lojtarëve: Dominguez (Bologna), Celik (Roma) dhe reprezentuesin e Kosovës, Vojvoda nga Torino.

Ky medium shton se një propozim fillestar për Dominguez u refuzua me 9 milionë euro plus 4 milionë euro bonuse, por që Fenerbahce do ta rrisë atë më afër çmimit të kërkuar prej 15 milionë eurosh dhe do të jetë i përgatitur të dyfishojë pagën aktuale të mesfushorit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

mirlind daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

Haaland

Guardiola befason për Haalandin

CHelsea

Endrick ishte afër transferimit tek Chelsea

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

INFO

NA NDIQ