Ferati: Kërkohet zgjidhje për nxënësit shqiptarë në Veles, kemi informacione se nxënësit e palës tjetër nuk janë me pikë adekuate

ina-online
ina-online

5 Shtator, 2023

Drejtori i Inspektoratit për Arsim, Halil Ferati thotë se po kërkohet zgjidhje për regjistrimin e nxënësve shqiptarë të Velesit në gjimnaz, përcjell TV21.

Ferati për TV21 tha se ka informacione që nxënës maqedonas janë pranuar në gjimnaz dhe pse nuk i posedojnë pikët e mjaftueshme sipas konkursit, për këtë ai paralajmëroi se do të merren masa, gjegjësisht të njëjtit do të duhet të transferohen në shkollë tjetër.

“Në bazë të informacioneve, flitet dhe kemi informacione që ka nxënës të palës tjetër që nuk janë me pikët adekuate konform konkursit, por e lem që ta dëshmojnë njerëzit përgjegjës, ku sot kryhet inspektimi”, tha Ferati.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkupi

BERZH: Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike për 2%, vitin e ardhshëm për 3%

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

policia-714x420

Të shtëna me armë zjarri në Gjorçe Petrov, plagoset një person

abdulla mehmeti

Shërbimet sekrete serbe dhe ruse janë të infiltruara thellë edhe në Maqedoni

nato-mkd-zname

Sot në Shkup mbahet konferenca e shefave të Shtatmadhorive të armatave nga vendet anëtare të NATO-s

Ali Ahmeti

Ali Ahmeti: Shpifjet nuk mund të na zhvendosin nga platforma për shqiptarët

Klinika-Shkup

VMRO alarmon për parregullsi në furnizimet publike në Hematologji: Drejtoreshë vajza, babai ofertues për furnizime

policia-714x420

Kallëzim penal ndaj një 27-vjeçarit nga Kumanova, ka sulmuar punonjësit e policisë pyjore

INFO

NA NDIQ