Ferdinand zbulon se përse Belingam kishte zgjedhur Dortmundin para Man. Junajtedin

Picture of INA
INA

03/11/2023

Xhud Bellingam është duke krijuar historinë e tij me fanellën e Real Madridit teksa është shndërruar në një prej lojtarëve kryesor të “Los Blancos”. Spanjollët e transferuan këtë verë nga Borussia Dortmund teksa ishin gjermanët ata që nuk hezituan ta merrnin nga Birminghami dhe t’i dhuronin një rol prej protagonisti në “Signal Iduna Park”.

Diçka që Man. Junajted nguroi t’ia ofronte në atë kohë fantazistit. Këtë e zbulon Rio Ferdinand i cili thekson se Bellingami i kërkoi “Djajve të Kuq” sigurinë se do të ishte lojtar vetëm për skuadrën e parë dhe jo për të rinjtë. Te Junajted nuk dhanë garanci dhe kështu Bellingami zgjodhi një tjetër rrugë, që në fakt nuk i doli aspak keq.

“E dini se çfarë kam dëgjuar?

Bellingami nuk erdhi te Juanjtedi, pasi klubi nuk i dha garancinë se ai do të ishte një lojtar vetëm për ekipin e parë. Kjo ishte kërkesa e Bellingamit, por Junajted nuk pranoi. Një burim shumë i sigurt pranë klubit më tregoi se në atë moment Belingam i tha drejtuesve të Junajtedit se e dinte shumë mirë vlerën e tij dhe se nëse nuk do ta vlerësonin siç duhej, atëherë do të kërkonte një klub tjetër”, tha Ferdinand.

TË FUNDIT
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

ME TE LEXUARA

5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
1 ditë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
1 ditë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
19 orë
Messi reagon pas një ngjarje të çuditshme

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

ansu fati

​Lëndohet ylli i Barcelonës

INFO

NA NDIQ