Ferid Zekolli e Albin Kurti

INA
INA

10/02/2024

Nexhmedin Spahiu

Kur Ferid Zekolli paskësh qenë student i gjatë 2 metra e disa centimetra, ishte ulur në fund të amfiteatrit, dhe profesori po I thoshte disa herë: ulu koleg. Feridi po përgjigjej se ishte I ulur po profesori serish e serish po e ngriste zërin. Dikur Feridi u ngrit në këmbë dhe profesori e kuptoi ai vërtetë kishte qenë ulur.
Albin Kurti kishte premtuar se dialogu me Serbinë ishte prioriteti I tij I shtatë. Diplomatët e huaj, opozita vendore, shoqëria civile, mediet: merru me dialog, merru me dialog. Albin Kurti: qe pra po ju tregoj se çka është dialogu. Boom targat, boom letërnjoftimet, boom komunat, boom dinari.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blerim shala

Kërcënimet e tërthorta të Serbisë për Kosovën

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

edison ypi

Katibim

skender-asani

Idetë e mëdha në thelb kanë kauza mirëkuptimi

putin-balkan

Sulme kimike në qytetet gjermane!? Raporti: Pushtimi tokësor i Putinit, skenar i mundshëm

Enver Bytyqi

A ja vlen që shqiptarët të paguajnë kaq shumë për prestigjin e liderit?

opinion

Të ruhemi nga pseudoshkenca e sharlatanëve

Makron Macron

Macroni gjuajti sërish me bazukën e tij – dhe Rusia nuk është objektivi i vetëm

Xhelal Zejneli

Çështja shqiptare në Maqedoni-ridefinimi i Maqedonisë

INFO

NA NDIQ