Feride Haxhiu dhe Kaltrina Beqiri zënë vendin e Mexhitit dhe Limanit në Parlament

Picture of INA
INA

19/06/2024

Të hënën pasi të fillojë me punë Qeveria e re në të cilën ministra do të jenë Izet Mexhiti dhe Fatmir Limani, vendin e tyre në Parlament pritet ta zënë dy zonja të reja të cilat ndonëse pa përvojë politike, pritet të ulen në karikën e deputetit, shkruan Zhurnal.mk.

Feride Haxhiu nga Shkupi, ishte e treta në listë në zonën e I-rë zgjedhore nga rradhët e Vlen, e që do të zë vendin e Izet Mexhitit si deputete, kurse Kaltrina Beqiri nga Tetova ishte e 10 në listë në zonën e VI-të zgjedhore nga rradhët e Vlen që pritet të bëhet deputete duke zënë vendin e Fatmir Limanit.

Me futjen e tyre në Parlament, numri i deputeteve femra shqiptare shkon në 10, gjashtë nga Vlen dhe katër nga Fronti Europian.

TË FUNDIT
26 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
34 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
38 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
2 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

ME TE LEXUARA

1 ditë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!
7 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
38 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
7 orë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
34 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
1 ditë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

LEXO MË SHUMË

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

taravari-arbennn

Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

INFO

NA NDIQ