Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup

Picture of ina-online
ina-online

25/05/2024

MPB e Maqedonisë së Veriut ka dhënë detaje lidhur me ndalimin e këngëtarit të njohur kosovar, Fero.

Kjo ministri njoftoi se më datë 24.05.2024 në ora 11:30 në pikën kufitare Bllacë në hyrje të vendit është ndaluar Feronit Shabani, 27vjeç nga Kosova.

Sipas njoftimit policor, pas verifikimit të tij është konstatuar se ai po kërkohej në bazë të një telegrami të lëshuar nga pikë kalimi kufitar i Bellanocës. Ai më pas i është dorëzuar punonjësve të Policisë së Njësisë Kundër Krimit Ndërkufitar dhe Migracionit në Qendrën Rajonale për Çështje Kufitare-Veri për veprime të mëtejshme.

Por, nga ana tjetër, këngëtari Fero, që së fundi i është përkushtuar fesë ka bërë një postim në instagram duke shijuar një kafe në një nga kafetë e Shkupit. “I pash diçka do postime, veç di me ju thënë se kafja e Shkupit ka lezet”, ka shkruar Fero. (INA)

TË FUNDIT
41 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
55 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
1 orë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
1 orë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
2 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

ME TE LEXUARA

1 ditë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
1 orë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
11 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë, pasdite në disa pjesë të luginave paraqitje e mundshme e shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së fuqishme
6 orë
Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë
1 ditë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
55 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
10 orë
Gabriela Arapi bën deklaratën e papritur: Një futbollist i Kombëtares që është i martuar më ngacmon...
1 ditë
“Zemër mos ja fut, lshoja ujin”, çfarë po paralajmëron Meriton Mjekiqi?
6 orë
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!

LEXO MË SHUMË

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

INFO

NA NDIQ