Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë

Picture of INA
INA

13/06/2024

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se 16 qershori 2024, dita e diel është ditë jo pune për qytetarët e besimit islam.

“Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se në përputhje me Ligjin për festa në Republikën e Maqedonisë, 16 qershori 2024 (e diel), dita parë e Kurban Bajramit është ditë jo pune për besimtarët mysliman në Maqedonisë e Veriu. Njëkohësisht, Ministria e Punës dhe Politikës Sociale besimtarëve mysliman iu uron festën e Kurban Bajramit”, thuhet në kumtesën e Ministrisë për Punë dhe Politikë Sociale.

TË FUNDIT
3 sekonda
Koalicioni VLEN siguron 30 milionë euro për komunat shqiptare
32 minuta
Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni
55 minuta
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
2 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
2 orë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

ME TE LEXUARA

4 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
23 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
4 orë
Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër
23 orë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë
2 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?
1 ditë
Zbardhet rasti i tentim vrasjes së kryetarit të Haraçinës, kallëzim penal ndaj një personi
21 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
2 orë
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

LEXO MË SHUMË

Saranda Imeri1

Koalicioni VLEN siguron 30 milionë euro për komunat shqiptare

arrest ushtar

Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni

sadulla duraki duraku

Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

INFO

NA NDIQ