“Festë e madhe, që do vazhdojë në Euro 2024″/ Kurti uron Kombëtaren: Pas Francës do shkruajmë historinë në Gjermani

Picture of ina-online
ina-online

17/11/2023

Kryemnistri i Kosovës Albin Kurti ka uruar Kombëtaren e Futbollit të Shqipërisë për kualifikimin në 2024.

Kurti ka shkruar në rrjetet e tij sociale se “Festa e madhe do të vazhdojë.

Kreu i Këshillit të Ministrave të Kosovës i njohur për mbështetjen e tij ndaj kuqezinjve ka theksuar se historia do të shkruhet për të dytën herë Gjermani pas pjesëmarrjes në Francë.

STATUSI I ALBIN KURTIT:

Shqipëria kalon. Festë e madhe, që do vazhdojë në Euro 2024. Për herë të dytë në histori. Pas Francës, tashmë drejt Gjermanisë. Urime lojtarëve, gëzuar të gjithëve!

TË FUNDIT
4 orë
Vdes një person në plazhin e Durrësit
4 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
9 orë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri
10 orë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
10 orë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar

ME TE LEXUARA

9 orë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri
4 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
2 ditë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri
4 orë
Vdes një person në plazhin e Durrësit
1 ditë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
1 ditë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut
1 ditë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit
19 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
11 orë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

LEXO MË SHUMË

plazh bregdeti shqiptar

Vdes një person në plazhin e Durrësit

Keshilli-Evropian-flamuri-rus-

Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

Spartak Ngjela

Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

liqeni i ujmanit

Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar

faton

Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)

Kembim valutor euro dollar

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

liridona shala faton hajrizi e dashura

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

INFO

NA NDIQ