FESTIVAL I ÇOKOLLATËS NË EAST GATE MALL – PËRVOJË UNIKE DHE E RRALLË

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2023

“Festivali i çokollatës” në East Gate Mall është zyrtarisht i hapur dhe do të zgjasë deri më 26 shkurt.

Vizitorët mund të marrin informacion dhe të mësojnë më shumë gjëra interesante rreth çokollatës: të zbulojnë xhunglën e palmave ku rritet fruta e kakaos, të shohin dhe përjetojnë shtëpinë e çokollatës së Hansel dhe Gretel dhe të shohin se si duket procesi i prodhimit të produkteve të shijshme të çokollatës, si dhe të merrni pjesë në një punishte çokollate.

Gjatë festivalit do të paraqiten më shumë se 15 marka të çokollatës, tri fabrikat më të mëdha maqedonase të çokollatës dhe një pjesë dërmuese e prodhuesve ndërkombëtarë të produkteve të çokollatës.

Ditët e festivalit janë të mbushura me ëmbëlsira të shijshme, promovime, aktivitete argëtuese dhe shumë surpriza, si dhe shijim të llojeve të rralla të çokollatës: të errët, rubin, të kripur,

Shihni agjendën e plotë të festivalit këtu: https://eastgatemall.mk/event/chocolate-festival/

Shihemi në East Gate Mall!

https://www.facebook.com/eastgatemall.mk/posts/660366809182013

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ