Feta Alimi nesër lirohet nga burgu

INA
INA

29/05/2023

Nesër do të dal në liri Feta Alimi, i njohur si shpëtimtari i kreut të ASH-së, Ziadin Sela natën e përgjakshme të 27 prillit të 2017 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

Lajmi bëhet i ditur nga përfaqësues të ASH-së përmes rrjeteve sociale, ku kanë komunikuar një vendim të tillë.

Feta Alimi, pjestari i sigurimit të Kuvendit natën e ngjarjeve të përgjakshme të 27 prillit të 2017 kishte shpëtuar kreun dhe deputetin e ASH-së, Ziadin Sela, mirëpo ai u dënua nga gjykata me 7 vite burg, me akuzën se nuk ka respektuar detyrën si pjesëtarë i shërbimit të sigurimit të Kuvendit.

Ky rast u vlerësuar krejtësisht i montuar dhe i padrejtë ndaj Alimit i cili ka vuajtur dënimin me burg nga marsi i vitit 2019. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ