Fetai: ASH-ja s’ka hyrë në qeveri për tu akomoduar me BDI-në, por për ta rrëzuar

INA
INA

25/10/2023

Arben Fetai thotë se, Aleanca për Shqiptarët nuk ka hyrë në qeveri për tu akomoduar me BDI-në, por për t’i dhënë mundësi vendit dhe shqiptarëve
“Arben Taravari si mjek dhe kryetar i ASh-së tha se BDI-ja është kancer i shoqërisë.

Azir Aliu si profesor i IT-së dhe ministër i shoqërise informative tha se BDI-së i ka hyrë virusi.

Më qartë nuk mundet. Secili në gjuhën e vet po thotë se BDI nuk guxon të amnistohet por se duhet të shkojë në opozitë.

ASh ka hyrë në qeveri jo për t’u akomodu me BDI-në por për t’i dhënë mundësi vendit dhe shqiptarëve. ASh ngelet forca kryesore kundër korrupsionit dhe për ndryshim”, ka shkruar ai. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ