Bujar Osmani një mashtrues ordiner

INA
INA

13/03/2024

Arben Fetai

Bujari paska propozu bord ndërkombëtar për veting i përbërë nga SHBA, BE dhe NATO.

Po, po, i njëjti Bujar që bën fushatë me Ramiz Merkon në njërin krah dhe Teuta Arifin në tjetrin. Njëra iu refuzua si ambasadore nga BE dhe SHBA sepse deshi t’ia japë qendrën e Tetovës Daka Davidoviçit që është në listën e zezë amerikane. Tjetri e ka privilegjin të jetë shqiptari i parë në RMV që u fut në listën e zezë amerikane për korrupsion aktiv.

I njëjti Bujar që ka votuar në qeveri për t’i dhënë pasaportë të RMV-së oligarkut rus Onishçenko, poashtu në listën e sanksioneve amerikane dhe qeveria e të cilit i ka pajisur me pasaporta qindra trafikantë ndërkombëtarë të drogës, duke rrezikuar sigurinë e SHBA-së, BE-së dhe NATO-s.

I njëjti Bujar që gënjen me vite se BDI ka dorëzuar në qeveri projektligj për veting ndërkohë që nuk ka njeri të gjallë që e ka parë atë projektligj.

Bujari është një mashtrues ordiner i cili u sakrifikua nga kryetari i tij i cili nuk e pati guximin të matet në mejdan me Arben Taravarin. Bujari më 24 prill i jep fund karrierës së tij politike dhe ia hap rrugën Artanit për të vazhduar në krye të BDI-së pas dorëheqjes së Aliut që do të pasojë debaklin e 8 majit.

Vetingun e bëjmë në, mos keni merak. Ju, veç mendoni si do t’i sqaroni milionat.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

Ridvan Ismaili

Kush e ka besuar se…

Arben Fetai

Bujar Osmani po përgatit largimin e tij nga politika

zgjedhje-22333-800x445

Si kanë votuar shqiptarët në 10 vitet e fundit në Maqedoni? (ANALIZË)

ben blushi

Pse e sulmoi Irani Izraelin?

furkan arrestimi

Si u bë gazetari Furkan Saliu shënjestër e dezinformatave dhe propagandës në media?

arsim zekolli2

Debatet televizive zbuluan ndërlidhjen e nëntokave mes Maqedonisë shqiptare dhe Kosovës

lindja mesme iran irak izrael

Pse Irani sulmoi Izraelin – dhe pse janë armiq?

astrit gashi

Fronti Evropian duhet të zgjohet nga gjumi, betejën e ka me Hristijan Mickoskin, jo me Albin Kurtin

INFO

NA NDIQ