Fetai i ASH-së thumbon Alternativën për Asociacionin e Komunave Shqiptare në RMV

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2023

Arben Fetai, shefi i kabinetit të kryetarit të ASH-së, Arben Taravari i është përgjigjur propozimit të bërë nga Alternativa për Asociacionin e Komunave Shqiptare në Maqedoni.

“RMV i ka 80 komuna.
Shqiptarët jetojnë në 78 prej tyre por i udhëheqin vetëm nja 15, kryesisht rurale.
Disa njerëz që e kanë humbur rrugën në oborr po thonë hajde ta bëjmë një zajednicë me Likova e Haraçina e t‘ua lëmë Shkupin e Kumanovën të tjerëve”, ka shkruar Fetai. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

664140-6zyFR0KYUH

Kurti: Serbia e ka problem faktin që ekzistojmë si popull dhe si shtet

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

INFO

NA NDIQ