Fetai: Taravari s’do të lejojë që ASH-ja t’i dorëzohet BDI-së

INA
INA

11/01/2024

Shkruan: Arben Fetai

“Si forcë unifikuese dhe forcuese e gjithë atyre zërave që nuk pajtohen me monizmin politik dhe degradimin e të gjitha vlerave shoqërore, ne do të kthejmë besimin e qytetarëve në institucionet e shtetit dhe do të krijojmë një të ardhme të sigurt për të gjithë.”

Si autori kryesor i platformës politike të ASH-së, të programit të saj parlamentar (2020) dhe të programit komunal (2021), do kisha mundur të zgjedh shumë tekste që definojnë ASH-në, vizionin dhe misionin e saj, por besoj se kjo kjo fjali përshkruan më së miri pse unë dhe qindra e mijëra aktivistë tjerë jemi rreshtuar në ASH.

ASH-ja ka qenë dhe është projekt për ndryshim, zhvillim dhe për rikthim të besimit të qytetarit në Politikën. ASH-ja ka qenë dhe është forca e vetme që mund t’i japë fund monizmit politik dhe nëpërkëmbjes së çdo vlere shoqërore e kombëtare të përfaqësuar nga BDI-ja. ASH-ja mbi të gjitha ka qenë dhe frymë e shpresë, madje sot më shumë se kurrë, marrë parasysh rrethanat politike në vend.

Vetëm ideja e dorëzimit të ASH-së te BDI-ja është tradhëti. Tradhti e dyfishtë, ndaj vetës dhe aktivistit të sinqertë, si dhe ndaj votuesit dhe popullit në përgjithësi. Me Taravarin në krye të ASH-së, kjo tradhti nuk do të jetësohet.

https://www.facebook.com/afetai/posts/10229550080072290?ref=embed_post

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

INFO

NA NDIQ