FIFA shpall Lionel Scalonin si trajnerin më të mirë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/02/2023

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, është shpallur trajneri më i mirë nga FIFA.

Scaloni pranoi këtë çmim në ceremoninë e sontme të organizuar nga institucioni më i lartë në futboll.

Argjentinasi që para punës me Argjentinës, kishte shërbyer vetëm si asistent i Jorge Sampaolit te Sevilla, arriti që në pak vite ta konsolidojë kombëtaren Bardhë e Bojëqielli.

Scaloni brenda dy vjetësh arriti që ta fitojë Kupën e Amerikës, La Finallisimanë dhe Kupën e Botës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rosi roma rossi

Roma përgatit kontratën e re për De Rossin

futboll

Man City dhe Chelsea takohen sonte në gjysmëfinale të Kupës FA

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

INFO

NA NDIQ