Filipçe e mori funksionin e kryetarit të LSDM-së, paralajmëroi proces të reformave dhe bashkimit

Picture of INA
INA

03/07/2024

Venko Filipçe e mori funksionin e kryetarit të Lidhjes socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM) nga paraardhësi i tij, Dimitar Kovaçevski sot në selinë e partisë.

LSDM informoi se Kovaçevski ia ka uruar zgjedhjen dhe i ka dëshiruar “sukses të mëtutjeshëm në punë dhe ndërtim të sërishëm të LSDM-së fituese”.

Filipçe u falënderua për urimet dhe për angazhimin e Kovaçevskit gjatë viteve të kaluara si kryetar i partisë dhe si kryetar i Qeverisë.

Siç kumtuan nga partia, kryetari i sapozgjehdur theksoi se “pason periudha e punës së shumtë, bashkimit dhe reformës së LSDM-së”.

“Procesi nuk do të jetë as i shpejtë as i lehtë, por përveç ndryshimeve themlore, nuk ekziston mënyrë tjetër për ta kthyer besimin tek anëtarët, në mënyrë që gradualisht të mund ta fitojmë edhe besimin e qytetarëve. Do të udhëheq me shembuj, do të bashkoj dhe do të punoj siç premtova, siç u obligova para anëtarëve. Secili zë do të dëgjihet. Me komunikim të shpeshtë dhe të hapur me anëtarësinë do të krijojmë energji të re të partisë të cilën do ta transformojmë në një organkzatë efikase. LSDM do të kthehet më e fuqishme he do të vazhdojë të jetë motor i përparimit shoqëror”, tha Filipçe.

Qendra për komunikim me opinionin e LSDM-së në kumtesë thekson se ish-ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe “fitoi bindshëm në zgjedhjet e drejtpërdrejta brendapartiake me mbi 9000 vota të fituara nga anëtarët partisë”.

“LSDM është partia e vetme në vend me aq kapacitet të lartë demokratik e ila kryetarin e zgjedhë në zgjedhje të drejtpërdrejta, brendapartiake”, qëndron në kumtesën e partisë.

TË FUNDIT
3 minuta
Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra
44 minuta
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
48 minuta
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
1 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
1 orë
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

ME TE LEXUARA

1 ditë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
48 minuta
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
21 orë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave
12 orë
Mickoski sqaron se kush ja pagoi harxhimet djalit dhe pse udhëtoi me kushte klasi biznesi drejt SHBA-ve
23 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
44 minuta
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
20 orë
Takim i Durmishit me ambasadoren gjermane Dreksler: Gjermania është partneri ynë më i madh tregtar dhe mbështetës në reforma, siç dëshmohet nga Procesi i Berlinit
4 orë
Moti sot në Maqedoni
23 orë
Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

LEXO MË SHUMË

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

arben taravari

Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet

INFO

NA NDIQ