Filipçe kandidat për kryetar të LSDM-së: “Qëllimi im është rikthimi dhe ringjallja e partisë”

Picture of INA
INA

03/06/2024

Ish-ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, ka bërë të ditur se ka vendosur të kandidojë për kryetar të LSDM-së, në zgjedhjet e ardhshme brenda partisë.

Ai vlerësoi se LSDM-ja është para një sfide të madhe dhe ndoshta po kalon momentet më të vështira që nga themelimi i saj. Është koha, thotë Filipçe, kur shumë mendojnë nëse LSDM do të mbijetojë dhe cila është e ardhmja e partisë.

“Unë besoj fuqimisht se humbja duhet të shërbejë si një katalizator i fuqishëm për ndryshim dhe rinovim.” Synimi im në katër vitet e ardhshme është rikthimi, reformimi dhe ngritja e LSDM-së në nivelin që meriton. Le të krijojmë një organizatë që do t’i shërbejë qytetarëve dhe do të jetë motor i përparimit shoqëror. Ne duhet të mësojmë nga e kaluara jonë, të heqim të gjitha të metat dhe të dalim më të fortë dhe më të bashkuar se kurrë më parë. LSDM gjithmonë ka qenë dhe mbetet shtyllë e demokracisë, drejtësisë dhe progresit. Një LSDM e fortë para së gjithash u duhet qytetarëve si korrigjues i politikave dhe drejtimit në të cilin po ecën vendi”, tha Filipçe.

Ai paralajmëroi se në periudhën e ardhshme do t’i përkushtohet diskutimeve dhe takimeve me anëtarë dhe simpatizues të LSDM-së, si dhe me një sërë individësh, grupesh dhe organizatash. Ai dëshiron të dëgjojë të gjitha mendimet dhe idetë që do ta ndihmojnë LSDM-në t’i kthehet rrugëve fituese dhe krenarisë së anëtarëve të saj.

TË FUNDIT
5 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
6 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
8 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
9 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

13 orë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë
5 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
17 orë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”
12 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
17 orë
Gashi takon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Florian Qehajën
12 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ