Filipçe: Me Marrëveshjen e Prespës kontestet u shndërruan në bashkëpunim

Picture of INA
INA

17/06/2024

Ballina
Telegrafi Local
EURO 2024
Të Fundit
Moti
Jobs
Real Estate
Deals
Edicioni:
Kërko lajme
Deals

Real Estate

Jobs

Moti

Marketing
Ballina
Të Fundit
Në Trend
Live
EURO 2024
Për ne
Na Kontaktoni
Arkiva
Prokurimi i hapur
Reklamo në Telegrafi
Shkarkoje aplikacionin:

IOS APP
Android APP
Lajme
Maqedonia e Veriut
Politikë
Filipçe: Me Marrëveshjen e Prespës kontestet u shndërruan në bashkëpunim
Filipçe: Me Marrëveshjen e Prespës kontestet u shndërruan në bashkëpunim
Para 35 min
Ish-ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot foli në Konferencën ndërkombëtare dyditore për Paqe dhe Zhvillim të Qëndrueshëm që po mbahet në Athinë të Greqisë. Konferenca është platformë e përbashkët e Fondacionit Zaev “Një shoqëri për të gjithë” dhe Institutit Alexis Tsipras nga Greqia e organizuar me rastin e gjashtë vjetorit të nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës në vitin 2018.

Marrëveshja e Prespës paraqet një moment historik të lidershipit, falë të cilëve kontesti u shndërrua në bashkëpunim.

Këtë e theksoi Venko Filipçe, drejtor i Fondacionit Zaev “Një shoqëri për të gjithë” në fjalën e tij në hapjen e Konferencës Ndërkombëtare për Paqe dhe Zhvillim të Qëndrueshëm që po mbahet në Athinë të Greqisë.

Marrëveshja e Prespës është dëshmi se edhe kontestet më të vështira mund të zgjidhen kur liderët kanë prioritet të mirën e përbashkët për të gjithë mbi të gjitha. Ai na kujton se lidershipi i vërtetë nuk nënkupton vetëm mbajtjen e pushtetit, por edhe kultivimin e besimit dhe ndërtimin e urave”, tha Filipçe në fjalimin e tij./Telegrafi/

TË FUNDIT
7 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
9 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
10 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
12 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
14 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

21 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
9 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
19 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
7 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
18 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ