Filipçe: Me mua në krye, LSDM sërish do jetë parti fituese

Picture of INA
INA

05/06/2024

Venko Filipçe ka parashtruar sot në LSDM kandidaturën e tij për kryetar të partisë, përcjell TV21. Filipçe tha se në garë futet i vetëm.

“Në këtë garë futem i vetëm. Vlerësoj se kushdo që do të zgjidhet për kryetar, duhet ekipin ta bëjë pas zgjedhjes së kryetarit. Nuk kam negociata me askënd”, deklaroi Filipçe.

https://www.facebook.com/TV21Videos/videos/471539992035564/?ref=embed_video

I pyetur për mbështetjen që gëzon nga ish-kryetari i partisë, Zoran Zaev, Filipçe tha:

“Mirë, unë dëgjoj lloj lloj komente për mbështetjen nga Zoran Zaevi, nëse zgjidhem kryetar, për kohë të shkurtër do të dëshmojë se unë do të qeveris me integritetin dhe dinjitetin tim. Ajo që kam relacione të mira me Zoran Zaevin, para gjithash flet për mua. Unë kam relacione të mira edhe me ish-kryetarët e tjerë të partisë, me funksionarë të tjerë nga e kaluara”, theksoi Filipçe.Filipçe theksoi se një nga arsyet e kandidaturës së tij është se beson se partia do të ringritet pas humbjes së thellë në zgjedhjet e 8 majit.

“Këto rezultate zgjedhore në një mënyrë e rrëzuan në dy gjunjë partinë. Dikush parashtron pyetjen nëse LSDM do të ekzistojë. Një nga arsyet kryesore se pse kandidohem, është për shkak se fuqishëm besoj, jo që do të mbijetojë LSDM, por që do të jetë parti fituese”, deklaroi Filipçe./tv21.tv

TË FUNDIT
1 orë
Mexhiti: Asnjë Ivan Stoilkoviç nuk mundet kurrë që t’i ndryshojë faktet e kryera!
1 orë
Sali: për shqiptarët ky rotacion politik nënkupton edhe rotacion në jetën e tyre reale, sepse më 2024 po përfundojnë vitet e letargjisë
2 orë
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
2 orë
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
2 orë
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike

ME TE LEXUARA

1 ditë
Fillon sot regjistrimi elektronik i nxënësve në shkollat e mesme
2 orë
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
23 orë
Kujdes! Nesër dhe pasnesër do të bllokohen disa rrugë në Shkup – që çojnë te varrezat e Butelit
5 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
1 ditë
Ndërron jetë një ushtar profesionist 25-vjeçar në poligonin “Krivolak”
2 orë
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
23 orë
17 ditë pas sulmit ndaj kapitenit shqiptar, nuk ka përgjegjësi ndaj sulmuesve
5 orë
Gruevski: Asnjëherë nuk kam menduar se duhet të ndryshojmë emrin

LEXO MË SHUMË

Foto

Mexhiti: Asnjë Ivan Stoilkoviç nuk mundet kurrë që t’i ndryshojë faktet e kryera!

shefii 2 (1)

Sali: për shqiptarët ky rotacion politik nënkupton edhe rotacion në jetën e tyre reale, sepse më 2024 po përfundojnë vitet e letargjisë

Angela Ageler

Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri

FB_IMG_1718965756133

Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …

4a80d4fb-369e-4972-951f-6704aa84eccf

Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike

IMG_3408

Arben Fetai: Këto janë prioritetet dhe katër shtyllat e VLEN në Qeverinë e re

kasami

Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë

Foto

Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë

policia-maqedonise-598x330

Në një fermë në Gostivar janë vjedhur lopë dhe qengja

INFO

NA NDIQ