Filloi shpërndarja e ngjitësve NMK

ina-online
ina-online

09/02/2024

Ministria e Punëve të Brendshme ka filluar shpërndarjen e ngjistëve (stikerëve) NMK për makinat. Shpërndarja ka nisur nëpër stacionet rajonale të kontrollit teknik.

Ministria e Brendshme bën me dije se qytetarët do të mund t’i marrin në stacionin më të afërt për kontroll teknik.

Ngjitëset janë falas, dhe duhet të blihen nga të gjithë pronarët e automjeteve, targat e të cilave nuk kanë asnjë shenjë ose kanë shenja MK.

Ndryshimi i markës MK në NMK në targa është obligim nga Marrëveshja e Prespës, që duhet të zbatohet deri më 12 shkurt.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hysni shaqiri

Shaqiri: Këto zgjedhje i fiton opozita shqiptare

Moti_26-780x470-1

Moti sot paradite me diell, pasdite me vranësira të ndryshueshme

Rama Zelenski

Zelensky arrin sot në Tiranë, merr pjesë në Samitin për Ukrainë

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

Sot takimi për dinarin në Bruksel, Kosova përfaqësohet nga zyrtarë të BQK-së

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-haracine

Detajet për vrasjen në Bllacë të Shkupit / 57 vjeçari Zelqif Tusha gjendet i vrarë nga vëllau i tij

INFO

NA NDIQ