Filloi sot, shtatë garues nga Kosova në botërorin e xhudos

INA
INA

8 Maj, 2023

Shtatë garues nga Kosova në botërorin e xhudos që nisi sot.

Këtë të diel ka nisur kampionati botëror në xhudo që po zhvillohet në Doha të Katarit, po transmetohet në platformën Artmotion, tek kanalet e sportit.

99 shtete po marrin pjesë e në total 657 atletë nga mbarë bota.

Kosova përfaqësohet nga Distria Krasniqi dhe Erza Muminoviq në 52kg, Nora Gjakova dhe Flaka Loxha në 57kg, Laura Fazliu 63kg, Akil Gjakova 73 kg dhe Loriana Kuka që garon në kategorinë 78kg.

Botërori i xhudos në Doha ka nisur me datë 7 maj dhe përfundon më 13 të po këtij muaji.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

messi

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Liga e Evropes Europa League

Sot luhet finalja e Ligës së Evropës, formacionet e Sevillas dhe Romës

di maria

Gjiganti evropian tenton ta josh Di Marian

rashica flamur kosove

Milot Rashica shpallet kampion i Turqisë me Galatasarayn, feston me flamur të Kosovës

novak-gjokovic

Gjokoviqi nuk do të sanksionohet për mesazhin nacionalist ndaj Kosovës

benzema

Java vendimtare për të ardhmen e Benzema

rashica

Rashica me Galatasarayn fiton titullin, feston me flamurin e Kosovës

benzema

Benzema, ofertë nga Arabia Saudite, do të fitojë sa Ronaldo

xhaka-ardon-jashari

Tre futbollistë shqiptarë ftohen nga Zvicra

INFO

NA NDIQ