Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

Picture of INA
INA

21/06/2024

Kombëtarja e Argjentinës e nisi mbrojtjen e titullit në Copa America me një fitore rutinë ndaj Kanadasë me rezultat 2-0.

Edicioni i sivjetshëm i Copa America luhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ylli më i madh i turneut është magjistari argjentinas, Lionel Messi.

Edhe pse Messi nuk shënoi gol në takimin e mëngjesit të sotëm dhe pati gjashtë raste, ai e drejtoi në mënyrë të shkëlqyer ndeshjen e kombëtares së tij dhe tregoi se edhe tre ditë para ditëlindjes së tij të 37-të, ai është një nga lojtarët më të mirë në botë.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte deri diku e barabartë, me të dyja skuadrat që patën disa raste, por pa arritur ta gjejnë golin.

GOL Julián Álvarez. What a pass by Messi. pic.twitter.com/OGunsLXDAP

— MC (@CrewsMat10) June 21, 2024

Argjentina kaloi në epërsi në minutën e 49-të me golin e Julian Alvarez, i cili shënoi për epërsinë 1-0 pas asistimit të Alexis Mac Allister.

Te goli i dytë ishte Messi i cili me mjeshtëri asistoi për Lautaro Martinez në minutën e 88-të për rezultat përfundimtar 2-0.

Sonte pas mesnate, në orën 02:00 luhet ndeshja e dytë e Grupit A mes Perusë dhe Kilit. /Telegrafi/

TË FUNDIT
9 orë
Spanja kampione e Evropës
21 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
21 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
22 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
22 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

21 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
21 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
9 orë
Spanja kampione e Evropës
22 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
22 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ