Fillon mbledhja e Komisionit të Onkologjisë në Kuvend

INA
INA

10/10/2023

Ka filluar mbledhja e Komisionit Anketues për rastin në Onkologji ku do të dëgjohen dëshmitarët dhe ekspertët si dhe do të shqyrtohen aktet dhe dokumentet që lidhen me skandalin në Klinikën Universitare.

Ashtu si dje paralajmëroi kryetarja e Komisionit Anketues për rastin në Onkologji, deputetja e VMRO-DPMNE-së, Rashella Mirzahi, deklaroi se të paët në seancë do të flasin ish ministri i shëndetësisë Bekim Sali dhe pas tij ministri i punëve të brendshme Oliver Spasovski.

Mirzahi theksoi se si parti politike kanë sjell 44 dëshmitar që do të duhet të dëshmojnë në lidhje me rastin në Onkologji.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6922

Sela: Nuk mund të shesin opozitarizëm ata që 20 vite nuk u kujtuan për shqiptarët, dhe shkelin marrëveshjet

Mexhiti gashi kasami

Gashi, Kasami dhe Mexhiti bashkëbisedim me mërgimtarët në Zvicër

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli pranon përpara policisë se ka urdhëruar vrasjen e gruas së tij, 15 mijë euro i dha para dhe 15 duhej pas aktit

pendarovski-nato

Pendarovski: Maqedonia e Veriut është një vend i vogël me ambicie të mëdha klimatike

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Me një sistem tatimor efikas dhe politika pozitive, sigurojmë stabilitet financiar të vendit

Arben Taravari

Taravari sqaron gjitha dilemat dhe akuzat, ASH është faktor, do të dij si të veprojë

arben taravari

Taravari: Bota është e polarizuar, mesazhet e Lavrov janë të pritshme

Screenshot_162

Skandal në Shkup! Një grua ua mundësoi dy burrave të kenë marrëdhënie seksuale me dy të mitura, më pas i xhiroi

Bilall Kasami

Kasami: Bujari e solli Llavrovin në Shkup që të flas kundër shqiptarëve dhe Kosovës

INFO

NA NDIQ