Fillon protesta kundër hapjes së kazinosë afër një çerdhe në Tetovë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2022

Sot në Tetovë po zhvillohet protestë kundër hapjes së një kazinoje afër çerdhes “Rinia”, shkruan Telegrafi Maqedoni.

“E përkrahim këtë protestë pasi flitet për gjeneratat e reja, fëmijët tanë. Objekti i kazinosë është shumë afër institucionit tonë arsimor dhe kjo është palejueshme nga stafi dhe prindërit, por edhe sipas ligjit” tha U.D drejtori i çerdhes Rinia

Protesta e sotme është mbështetur nga Lista “Më mirë për Tetovën”, Aleanca për Shqiptarët, Lëvizja Besa dhe Alternativa.

TË FUNDIT
7 minuta
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
14 minuta
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
14 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
2 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
2 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Maqedoni, mbi 12 mijë qytetarë këtë fundjavë për pushime në Greqi
10 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti
1 ditë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër
14 minuta
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
1 ditë
Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik
1 ditë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
10 orë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive

taravari arben

Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

INFO

NA NDIQ