Filtri i video-lojës Tekken po shkakton migrenë

INA
INA

31/12/2023

Një përdorues i platformës X, ka postuar një video të një filtri për ata që nuk arrijnë t’i dallojnë ngjyrat.

Por, filtri nga videoloja Tekken 8, duket se ka efekt negativ te njerëzit, duke u shkaktuar atyre migrenë.

Aktualisht, videoja ka më shumë se nëntë milionë shikime, por njerëzve nuk iu la përshtypje pasi luftëtarët e videolojës shfaqeshin si figura me vija të zeza.

Aktivistët konfirmuan se pamjet nuk duhet të shpërndahen më pasi mund të ndikojnë negativisht te problemet me shikimin.

Gjithashtu, kjo u pohua edhe nga shumë përdorues të platformës, të cilët theksuan kokëdhimbjen e madhe që iu ka shkaktuar filtri. /Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

SHBA, Britania dhe Bashkimi Europian godasin grupin famëkeq të krimit kibernetik

openAI

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

viber

Viber prezanton funksionin e ri

maserati

Modeli i ri nga Maserati do të dalë në shitje këtë verë

bitcoin

Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

IBM: Europa është më e goditura nga sulmet kibernetike në 2023

iphone- telefon mobil

Pse duhet t’i ndalni telefonat apo të aktivizoni ‘airplane mode’ në aeroplan

yahoo-aol

“Bie” Yahoo Mail, miliona përdorues nga e mbarë bota nuk po mund të qasen në aplikacion

iphone- telefon mobil

5 vendet në shtëpi ku interneti është i ngadaltë

INFO

NA NDIQ