Finalja e Champions League, një slloven “vendos drejtësi” në Dortmund-Real Madrid

Picture of ina-online
ina-online

13/05/2024

Komiteti i Gjyqtarëve të UEFA-s ka caktuar sllovenin Slavko Vincic për të gjykuar finalen e Ligës së Kampionëve të UEFA-s 2024 midis Borussia Dortmund dhe Real Madrid CF, sfidë e cila do të zhvillohet në stadiumin Wembley në Londër, Angli, të shtunën më 1 qershor në orën 21:00 CEST.

44-vjeçari, një arbitër ndërkombëtar që nga viti 2010, do të gjykojë finalen e tij të dytë të kompeticionit UEFA për klube pasi u caktua arbitri i finales së UEFA Europa League 2021 në Sevilje, në ndeshjen mes Eintracht Frankfurt dhe Rangers FC. Ai ka vendosur drejtësi në shtatë ndeshje të UEFA Champions League këtë sezon, duke përfshirë ndeshjen e dytë çerekfinale midis Borussia Dortmund dhe Club Atlético de Madrid.

TË FUNDIT
38 minuta
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
40 minuta
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
43 minuta
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
45 minuta
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
47 minuta
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

17 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
16 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
16 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
47 minuta
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
45 minuta
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
43 minuta
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
1 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ