Fiorentina – West Ham, formacionet e mundshme në finalen e Ligës së Konferencës

INA
INA

7 Qershor, 2023

Fiorentina ka dy dyshime të mëdha për finalen e Ligës së Konferencës, derisa West Ham Unitedi shpreson në formën e mirë të Michail Antonio dhe ish-futbollistit të Milanit, Lucas Paqueta.

Finalja e madhe e garës së tretë evropiane për nga rëndësia zhvillohet të mërkurën mbrëma (7 qershor) në Eden Arena të Pragës.

Vincenzo Italiano vazhdimisht e ka ndryshuar skuadrën gjatë sezonit, prandaj është vështirë të parashikohet njëmbëdhjetëshi startues i Violas.

West Hamit i mungon vetëm lojtari italian, Gianluca Scamacca dhe i pezulluari, Aaron Cresswell, ashtu që Michail Antonio do të mbështetet nga Jarrod Boëen, Said Benrahma e Lucas Paqueta.

E gjithë vëmendja do të jetë te Declan Rice, pasi pritet të jetë ndeshja e tij e fundit për klubin para se të transferohet.

Formacionet e mundshme

Fiorentina: Terracciano; Dodo, Milenkovic, Martinez-Quarta, Biraghi; Amrabat, Mandragora; Gonzalez, Bonaventura, Ikone; Cabral.

West Ham United: Areola; Coufal, Zouma, Aguerd, Cresswell; Rice, Soucek; Bowen, Paqueta, Benrahma; Antonio.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

INFO

NA NDIQ