Fitër Bajrami- 10 prilli ditë jo pune për të gjithë qytetarët e RMV-së

Picture of INA
INA

09/04/2024

Dita e parë e Fitër Bajramit, 10 prilli (e mërkurë) është është ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut, kumtoi Ministria e Punës dhe Politikës Sociale (MPPS).

Nga Ministria, qytetarëve të besimit mysliman në Republikën e Maqedonisë së Veriut ua urojnë festën e Bajramit.

TË FUNDIT
6 minuta
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
2 orë
Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së
3 orë
Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri
6 orë
Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon
6 orë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

ME TE LEXUARA

22 orë
Kasami:Ali, Artan dhe Talat, stadiumi do ndërtohet!
3 orë
Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri
13 orë
Mbi 1,400 akademikë izraelitë kërkojnë përfundimin e luftës në Gaza
2 orë
Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së
12 orë
Ligji i parë global për Inteligjencën Artificiale – çfarë synon me këtë hap inovativ Bashkimi Evropian?

LEXO MË SHUMË

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

Arben Taravari VLEN

Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri

denar rroga ndihma

Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

vmro vlen negociata

VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra

vmro vlen

VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

FOTO/Ja kush do të jetë kryeparlamentar i ardhshëm i Maqedonisë së Veriut

zgjedhje vota votime maqedoni

Në Llërc votohet pa probleme, deri në ora 09:00 kanë votuar 100 zgjedhës

INFO

NA NDIQ