Pagoi tiketën as 1 euro, fitoi afër 30 mijë euro nga bastet (FOTO)

ina-online
ina-online

22/09/2023

Një lojtar i rregullt i basteve në një bastore të Strumicës në Maqedoninë e Veriut ka luajtur një tiketë me 50 denarë apo as edhe 1 euro dhe ka arritur që të fitojë 1.795.145 denarë të pabesueshëm apo rreth 30 mijë euro, përcjell INA.

Për biletën milionëshe, të rreshtuar me 23 ndeshje nga e premtja dhe fundjava e kaluar, më dramatike ishte ndeshja me Fenerbahçen të dielën. Goli i fitores i klubit të Stambollit u shënua vetëm në minutën e 80-të pas një përmbysjeje të mëparshme të rezultatit dhe kështu u arrit fitimi i milionësh në Strumicë.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

Gashi: Pushteti po përgatit falsifikimin e zgjedhjeve, ne nuk do ta lejojmë këtë!

takimi lidereve lideret

Partitë merren vesh për mbajtjen e zgjedhjeve, ja datat?

Krenar Lloga

Lloga: Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne, por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

derivate nafta dizeli benzin

Çmime të reja të derivateve të naftës nga mesnata në Maqedoni

OBSH

OBSH: Sëmundjet në Gaza mund të jenë edhe më vdekjeprurëse se sulmet ajrore

blerim sejdiu

Zhelinë/ Sejdiu ka penguar prerjen e druve nga një kompani private: Dëmtim brutal i natyrës

Trajanov

Trajanov propozon: Zgjedhje pa qeveri teknike dhe një Njësi Zgjedhore

Arben Taravari

Shfuqizimi qeverisë teknike, Taravari: Tendenca e VMRO-së është më shumë të mos ketë kryeministër shqiptar

zejd

Zejdi: Kryeministri shqiptar mund të presë, nëse ka marrëveshje për ndryshimet kushtetuese

INFO

NA NDIQ