Fitojnë Franca, Gjermania dhe Italia

0

Kombëtaret e mëdha si Franca, Gjermania dhe Italia kanë shënuar fitoret e radhës në kualifikimet për Euro 2020.

Kampionët e botës që janë në grup me Shqipërinë, kanë mposhtur në udhëtim 0-4 Andorrën.

Në anën tjetër, Gjermania ka demoluar Estonin, duke e mposhtur në stadiumin e Mainzit me rezultat 8:0.

Fitore këtë xhiro ka shënuar edhe Italia, që mposhti Bosnje dhe Hercegovinën me rezultat 2:1.