Fiton lehtësisht edhe ndaj Fulhamit, Tottenham mbetet i pamposhtur dhe rimerr epërsinë në Premier League

INA
INA

24/10/2023

Ende i pamposhtur në Premier League, Tottenham vazhdoi pa vështirësi këtë të hënë ndaj Fulham (2-0) dhe rifitoi vendin e parë në Champions, dy pikë përpara Manchester Cityt.

Nëntë javë dhe ende asnjë humbje në Premier League për Spurs. I udhëhequr nga një Son ende i pandalshëm, Tottenham përballet me Fulhamin pa u dridhur (2-0) dhe rifiton vendin e tij si lider, dy pikë përpara Manchester City.

Në minutën e 36-të, koreano-jugori hapi rezultatin me një goditje të fortë në këndin e sipërm në buzë të zonës, gjë që nuk i la asnjë rast Bernd Leno. Pas disa aksioneve të rrezikshme, James Maddison dyfishoi epërsinë (54’), i shërbyer mirë nga Heung-Min Son, në të gjitha goditjet e mira. Mesfushori fitoi ballë për ballë me portierin falë një goditjeje krosuese me pjesën e sheshtë të këmbës, e cila u fut në rrjetën anësore.

Kësisoj Tottenhami hakmerret ndaj klubit më të vjetër londinez, pas humbjes me penallti në raundin e 32-të të EFL Cup (1-1, 5-3 me penallti) më 29 gusht.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ