Fitore e thellë e Arsenalit ndaj PSV Eindhovenit

ina-online
ina-online

20/09/2023

Arsenali ka fituar thellë ndaj holandezëve të PSV Eindhovenit, në kuadër të Grupit B të Ligës së Kampionëve.

“Revolveristët” të mërkurën mbrëma fituan 4:0, ndërsa çështjen e fituesit e mbyllën në pjesën e parë.

Bukayo Saka në minutën e tetë, Leandro Trossard në minutën e 20-të dhe Gabriel Jesus në minutën e 38-të, shënuan për 3:0.

Martin Odegaard realizoi tjetër gol të bukur në këtë mbrëmje për skuadrën vendëse në minutën e 70-të për rezultatin final.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Armando Brojës i kërkohet ta përshkruaj Ronaldon me tri fjalë, shqiptari befason me përgjigjen

Mbappe

Real Madridi me ultimatum për Mbappen

mario balotelli

Balotelli parashikon Grupin B, aty ku është Shqipëria

rocco Vata

I përfundon kontrata në mars, tre klube italiane pas lojtarit shqiptar

Pep Guardiola

Guardiola optimist se Manchester City do ta fitoj sërish Premierligën

messi

Lionel Messi zgjidhet atleti i vitit 2023

arsenal

Arsenali me fitore dramatike

Sylvinjo silvinjo

Alarmon Shakohoxha: Shqipëria ende s’e ka vazhduar kontratën me Sylvinhon, ai është i tundur nga ofertat tjera

Screenshot_2023-12-05-18-54-11-222_com.facebook.katana-edit

Klubi i karatesë “Bashkimi” nga Kumanova kërkon mbështetje për kampionatin evropian

INFO

NA NDIQ