Fitore e thellë e laburistëve në zgjedhjet britanike

Picture of INA
INA

05/07/2024

Laburistët kanë siguruar fitore të thellë në zgjedhjet e përgjithshme të Britanisë së Madhe, sipas exit pollit të realizuar nga Ipsos për BBC-në, ITV dhe Sky News.

Kjo do të thotë se Keir Starmer do të bëhet kryeministër i ri i Britanisë së Madhe.

Laburistët pritet të fitojnë 410 ulëse, ndërkaq konservatorët 131.

Votimet janë mbyllur në orën 22:00 dhe rezultatet për 650 ulëset do të bëhen të ditura gjatë natës.

Laburistët ngjiten në pushtet nga opozita për herë të parë në 27 vjetët e fundit.

Zgjedhjet e 4 korrikut janë paraqitur si gjykim i 20 muajve të punës së kryeministrit Rishi Sunak, por edhe të katër kryeministrave konservatorë para tij, shkruan gazeta online Reporteri.net.

TË FUNDIT
45 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
3 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
3 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
3 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
11 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet

ME TE LEXUARA

11 orë
Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur
11 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
3 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
3 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
3 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
45 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

LEXO MË SHUMË

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

biden trump

Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

trump-6-1

Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet

trump sulm

Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur

trump sulm

Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

Biden

Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit

INFO

NA NDIQ