Fitore kundër Polonisë dhe barazim me Çekinë, Shqipëria ngjitet në renditjen e FIFA-s

INA
INA

14 Shtator, 2023

FIFA ka publikuar renditjen e kombëtareve të futbollit pas përfundimit të dueleve të muajit shtator.

Shqipëria bëri shumë mirë, duke marrë katër pikë në dy takimet ndaj Çekisë dhe Polonisë.

Barazimi në Pragë dhe suksesi fantastik në “Air Albania”, kanë sjellë vendin e parë në grupin E të eliminatoreve të Euro 2024 për djemtë e Sylvinhos.

Por edhe ngjitjen tri pozicione më lart në renditjen e FIFA-s. Kombëtarja shqiptare renditet në vendin numër 62, me mbi 20 pikë më shumë krahasuar me më parë.

Kuqezinjtë zhvilluan performanca shumë pozitive ndaj dy skuadrave më të forta të grupit. Duke shënuar eurogola dhe duke u afruar gjithnjë e më shumë me kualifikimin në Gjermani 2024.

FIFA ka publikuar renditjen e kombëtareve të futbollit pas përfundimit të dueleve të muajit shtator.

Shqipëria bëri shumë mirë, duke marrë katër pikë në dy takimet ndaj Çekisë dhe Polonisë.

Barazimi në Pragë dhe suksesi fantastik në “Air Albania”, kanë sjellë vendin e parë në grupin E të eliminatoreve të Euro 2024 për djemtë e Sylvinhos.

Por edhe ngjitjen tri pozicione më lart në renditjen e FIFA-s. Kombëtarja shqiptare renditet në vendin numër 62, me mbi 20 pikë më shumë krahasuar me më parë.

Kuqezinjtë zhvilluan performanca shumë pozitive ndaj dy skuadrave më të forta të grupit. Duke shënuar eurogola dhe duke u afruar gjithnjë e më shumë me kualifikimin në Gjermani 2024.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich triumfon kundër Man United

arsenal

Fitore e thellë e Arsenalit ndaj PSV Eindhovenit

sevilla

Sevilla barazon në shtëpi me Lensin

napoli

Napoli vuan por triumfon te Braga, Rrahmani u lëndua vetëm pas 13 minutave

INFO

NA NDIQ