Fitore me “aromë portugeze”, Man. United kalon në turin tjetër

INA
INA

09/01/2024

Manchester United kualifikohet në fazën e 1/16-ave të FA Cup në Angli, pasi ia doli të triumfojë me rezultatin 0-2 ndaj Wiganit në transfertë.

Trajneri Ten Haag konfirmoi nga minuta e parë thuajse të gjithë titullarët, teksa Manchester United dominoi ndeshjen gjatë gjithë 90-minutëshit duke marrë një kualifikim më se të merituar.

Diogo Dalot shënoi golin e parë për “djajtë e kuq” në minutën e 22-të të pjesës së parë, me portugezin që shfrytëzoi një asist të Rashford dhe gjuajti bukur për të dërguar topin në rrjetë.

Në pjesën e dytë, portugezi tjetër Bruno Fernandes shënoi edhe golin e dytë me penallti, duke vulosur kualifikimin e Manchester United. /Supersport

Top Channel

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ