Fjalim vjetor i presidentit Pendarovski në Kuvend

INA
INA

19/12/2023

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski sot në mesditë do të ketë fjalim vjetor në Kuvend.

Fjalimi i shefit të shtetit është konform me nenin 85 paragrafi 1 i Kushtetutës ku ai i informon deputetët për çështje në kompetenca të tij dhe është e vetmja pikë e rendit të ditës të seancës së 134-të parlamentare.

Fjalimi i Pendarovskit në Kuvend është i fundit në mandatin e tij.

Pas fjalimit të Pendarovskit, nëse në Kuvend do të ketë kuorum, madje mund të mbahen vazhdime të seancave për të cilat ka kushte për këtë.

Fjalimi do të transmetohet drejtpërdrejt në profilin në Fejsbuk dhe në kanalin në Jutjub të presidentit Pendarovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

fejzi hajdari

Hajdari: Kandidatët shqiptarë garë për nënshkrime, kandidatët maqedonas për president

card-trump

Made in Veles: Kartelat ‘milionëshe’ me portretin e Trumpit

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

burgu manastirit

Shpërthen zjarr në burgun e Manastirit, lëndohet një i burgosur

Bujar Osmani

Osmani: Nëse një muaj nuk marr rrogë, duhet të marr borxh që të mbijetoj

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

INFO

NA NDIQ