Fjalimi emocional që kishte dhënë Albright: Ndonëse na ndan oqeani, Kosovën dhe popullin e saj e kam gjithnjë në mendje (VIDEO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/03/2022

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, u nda nga jeta në moshën 84-vjeçare.

Mirëpo, ajo në vazhdimësi e tregonte afërsinë që kishte me Kosovën, madje ndihmën e dhënë për kosovarët e cilëson si të arriturën më të madhe në veprimtarinë e saj, transmeton Klankosova.tv.

Teksa uroi Kosovën në 10-vjetorin e Pavarësisë, Albright pati shkruar se Kosovën dhe njerëzit e saj nuk i ka kurrë larg mendimeve.

“Mund të na ndajë një oqean, por Kosova dhe njerëzit e saj nuk janë kurrë larg mendimeve të mia. Urime dhjetëvjetorin e pavarësisë!”.

“Sa herë më pyesin se cila është e arritura ime si Sekretare e Shtetit, me të cilën krenohem më së shumti, them se është ndihma që i dhashë popullit të Kosovës”, tha Albright në fjalimin e saj emocional për Kosovën.

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

trupat britanike kosove

“Blindohen” kufijtë e Evropës, 20 mijë ushtarë në gatishmëri kundër Rusisë – ja “zona e nxehtë’ ku mund të nisë konflikti

lukaku

Lukaku e preferon kalimin në Saudi Pro League

google

Google do të fillojë të tarifojë për atë që përdorim çdo ditë?

Moti_26-780x470-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

gordana siljanovska davkova

VMRO-DPMNE mban tubimin e parë, Siljanovska – Davkova: Ne jemi europianët e vërtetë

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Instagram po teston një veçori të re

guardiola

​Guardiola: Haaland është sulmuesi më i mirë në botë

bilall kasami

Kasami prezanton një prurje të re në Çair (FOTO)

dejvid daviv gir geer

Keqpërdoren 2.2 milionë euro para të BE-së! Ambasadori Gir pa koment, Dimova me akuza ndaj Zoran Zaevit

INFO

NA NDIQ